W dniach 9-10 marca 2018 roku, powołana przez Dyrektor Pałacu Młodzieży w Koszalinie Jury w składzie:

Adam Zalas - muzyk, gitarzysta, laureat wielu konkursów gitarowych, przewodniczący jury

Thomas Zwijsen - holenderski gitarzysta i aranżer, wirtuoz, mistrz opracowań muzyki rockowej i metalowej na gitarę klasyczną

dr Dariusz Domański - gitarzysta, pedagog, dziennikarz i wydawca, Redaktor Naczelny ogólnopolskiego miesięcznika Magazynu Muzyków TopGuitar.

Mirosław Drożdżowski - gitarzysta, kompozytor, aranżer, pedagog, autor ponad 1000 kompozycji i opracowań na gitarę solo oraz zespoły kameralne

Zbigniew Dubiella - (dyrektor artystyczny) -gitarzysta, pedagog, propagator gitary klasycznej, sekretarz konkursu – Pałac Młodzieży w Koszalinie

wysłuchawszy prezentacji konkursowych, postanowiło przyznać:

 

GRAND PRIX
Beata Atłas, OSM I i II st. Wrocław


KATEGORIA - I AMATORSKA
I miejsce: Antoni Merecki, Pałac Młodzieży Koszalin


KATEGORIA - I SZKOLNA
I miejsce: Michał Urbański, PSM I i II st. Tomaszów Maz.
II miejsce: Maja Jodłowska, ZPSM w Koszalinie
III miejsce: Hanna Domańska, PSM I St. w Gdyni
wyróżnienie: Radosław Preisler, ZSM w Poznaniu
wyróżnienie: Kacper Krężołek, ZPSM w Koszalin
wyróżnienie: Hadi Yahfouf SM I st. w Goleniowie, filia w Nowogardzie


KATEGORIA - II AMATORSKA
I miejsce: Mikołaj Cerek VIRTUO Centrum Muzyczne Gdynia
II miejsce: Nina Momprive VIRTUO Centrum Muzyczne Gdynia
III miejsce: Aniela Dąbrowska PM Koszalin
wyróżnienie: nie przyznano


KATEGORIA - II SZKOLNA
I miejsce: Krzysztof Szabowski ZSM Gdańsk- Wrzeszcz
II miejsce: Mikołaj Wiewióra PSM I i II st. Piotrków Trybunalski
III miejsce: Hubert Bielecki ZPSM w Koszalinie
III miejsce: Maja Rynkiewicz ZPSM w Koszalinie
wyróżnienie: Magda Fahmi Amin ZSM w Łodzi
wyróżnienie: Jagoda Religa PSM I st. w Kłodzku
wyróżnienie: Hanna Sawicka PSM I st. w Kłodzku


KATEGORIA - III AMATORSKA
I miejsce: Kwintet Gitarowy GIPEMY Pałac Młodzieży w Koszalinie
David Heddergott, Jakub Ziontek, Aniela Dąbrowska, Wiktoria Studzińska,
Filip Podgórski
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Duet Aniela i Julia Pałac Młodzieży w Koszalinie
Aniela Dąbrowska, Julia Litwin
wyróżnienie: Duet Music Heaven Szkoła prywatna Music Heaven Koszalin
Oliwia Krakowiak, Jakub Bohuszewicz


KATEGORIA - III SZKOLNA
I miejsce: Dusznickie Aniołki - Bartłomiej Marusik ( uczniowie różnych szkół)
Beata Atłas, Katarzyna Chęć, Ada Dworak, Kamil Greschutz, Marzena Gołembiewska,
Jakub Jakubczak, Marianna Kowal, Julia Pszon
II miejsce: Duet: Dwie Maje ZPSM w Koszalinie, Maja Jodłowska, Maja Rynkiewicz
II miejsce: Duet OSM II St. w Poznaniu, Ada Dworak i Wojtek Mizera
III miejsce: Oktet gitarowy ZPSM w Koszalinie
Paulina Gajos, Dominika Piekarska, Bartosz Mojsiewicz, Jakub Ziontek,
Wanessa Elert, Nikodem Żmuda-Trzebiatowski, Mikolaj Gilewicz, Kajetan Teofilak
wyróżnienie: Four Guitars Trzęsacki kwartet gitarowy + Guitarron PSM I st. w Goleniowie, filia w Nowogardzie
Maria Ziółkowska, Aleksandra Troczyńska, Maja Tomasikiewicz, Hadi Yahfouf,
Emilia Tomasikiewicz
wyróżnienie: Micro Duo PSM II st. w Bystrzycy Kłodzkiej
Marta Furtek, Hanna Kapuszyńska

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.